Zajęcia artystyczne i muzyczne

MAGIA LIDEREM PRZEDSZKOLI W POLSCE

Nasze Przedszkolaki działają różnymi formami i technikami plastycznymi, które pobudzają ich zmysły. Dzięki temu kształtuje się w nich poczucie estetyki i wrażliwości na piękno.

Używamy do zajęć mąkę, ryż, kasze, przyprawy, kamienie, drewno, szkło i wszelkie wytwory jakie pojawiają się w naszym otoczeniu.

Jesteśmy prekursorami artystycznymi w wychowaniu młodego człowieka.

Zajęcia rytmiczne w naszym Przedszkolu odbywają się przy fachowym akompaniamencie instrumentów muzycznych. Przedszkolaki uczą się poczucia rytmu i ekspresji wokalnej.

Tworzymy własne instrumenty, które wykorzystujemy podczas zajęć.

Program rozszerzony oparty jest o zajęcia z eurytmii. Technika ta opracowana jest przez Rudolfa Steinera i inspirowana jest sztuką poruszania się przy muzyce i odpowiednich tekstach literackich. Środkiem artystycznego wyrazu jest przede wszystkim ruch, który inspirowany jest muzyką. Ma to na celu pomoc w wyrażaniu siebie poprzez odpowiednie emocje związane z muzyką.