Wyjątkowy program nauczania

Cele programowe:

1. Gwarancja osiągnięcia podstawy programowej, rozszerzonej o rozwijanie umiejętności i diagnozowanie indywidualnych uzdolnień.
  2. Przygotowanie dzieci do nauki czytania i pisania.
  3. Ukształtowanie orientacji w zakresie podstawowych pojęć matematycznych.
  4. Kształtowanie umiejętności komunikacyjnych, rozwijanie mowy.
  5. Rozwijanie wyobraźni, wrażliwości na problemy, motywacji.
  6. Tworzenie przyjaznego klimatu: szanujemy potrzeby, uczymy przez RADOŚĆ, dajemy możliwość swobodnej zabawy, jako naturalnej aktywności dziecka.
  7. Rozwijanie w duchu AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ. Sport i walki oparte są  na solidnych zasadach, jako narzędzie do wzmacniania charakteru.

Elementy Pedagogika Rudolfa Steinera

Nauka w naturalnym cyklu dobowym dziecka. Strefa wyobraźni u dzieci najbardziej pobudzona jest rano, dlatego wtedy odbywają się zajęcia wymagające twórczego myślenia i rozumowania. Zgodnie z koncepcją, duży nacisk kładziemy na artystyczny rozwój dziecka, dlatego prowadzone są zajęcia z eurytmii. Łączy ona aktywność fizyczną dzieci z artyzmem ruchowym. Inspirowana jest specjalnym rodzajem gimnastyki, która wspierana jest odpowiednią muzyką.

Pedagogika Marii Montessori

Naszym głównym celem jest rozwijanie samodzielności dzieci.  Dzieci zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności poprzez własną aktywność, w przemyślanym środowisku pedagogicznym, przy współpracy z nauczycielami. Uczą się samodzielnie rozwiązywać problemy, dzięki temu ćwiczą dokładność i wytrwałość przy wykonywaniu konkretnych zadań.

Pedagogika oparta o podglądy Kena Robinsona

Kształtujemy u dzieci postawy zaangażowania i wrażliwości na problemy społeczne. Kładziemy nacisk na rozwój kreatywności. Jest to dla nas integralna część uczuć i sposób myślenia. W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia z kreatywnego myślenia w oparciu o program „Porządek i przygoda. Lekcje twórczości” Krzysztof J. Szmidt, wspierane zeszytem ćwiczeń dla dzieci: „Twórcze bazgroły. Przygody Grażki Ważki” autorstwa Doroty Dziedziewicz, Aleksandry Gajda, Edyty Karwowska.