Organizacja

Wychowaniem przedszkolnym obejmujemy Dzieci od początku roku szkolnego od 1. września w danym roku kalendarzowym, w którym Dziecko kończy 3. lata, do końca roku szkolnego  do 31. sierpnia w roku kalendarzowym, w którym Dziecko kończy 6. lat.

Dyrektor może przyjąć do Przedszkola Dziecko, które ukończyło dwa lata, pod warunkiem osiągnięcia przez nie dojrzałości przedszkolnej.

DNI I GODZINY OTWARCIA.

Przedszkole czynne jest w godzinach 7:30–17:30 od poniedziałku do piątku przez cały rok, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy. Przedszkole pełni dyżur w okresach przerw szkolnych: bożonarodzeniowej oraz w długie weekendy. W okresie wakacji czas pobytu Dzieci w Przedszkolu wypełniony jest wieloma atrakcyjnymi zajęciami oraz licznymi wycieczkami. Obowiązuje autorski program nauczania.

LICZEBNOŚĆ DZIECI W GRUPIE.

Liczba Dzieci w grupie wiekowej wynosi maksymalnie 10. Jest to optymalna liczebność grupy, która z jednej strony jest na tyle mała, by nauczyciel był w stanie nawiązać indywidualny kontakt z każdym Dzieckiem, z drugiej zaś na tyle liczna, by Dzieci wchodząc w różnorodne interakcje z innymi Dziećmi miały możliwość nauczyć się współżycia w grupie.

DUŻY OGRÓD ZABAW.

W trosce o prawidłowy rozwój ruchowy Dzieci staramy się, by nasze przedszkolaki spędzały jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę. W ramach zajęć sportowych Dzieci uczestniczą w gimnastyce ogólnorozwojowej, organizowane są zabawy i gry sprawnościowe. W ramach czasu przeznaczonego na zabawy, Dzieci swobodnie mogą korzystać z wielu bezpiecznych urządzeń i zabawek znajdujących się w naszym ogrodzie.

ODPOCZYNEK POOBIEDNI.

W grupach trzy i czterolatków po obiedzie prowadzimy zajęcia wyciszające. Jest to czas przeznaczony na relaks i odpoczynek. Czas odpoczynku uprzyjemnia muzyka relaksacyjna, słuchowiska oraz bajki czytane przez wychowawców.Dzieci starsze uczestniczą w zajęciach poobiednich.

SPACERY I WYCIECZKI.

Wykorzystując nasze wyjątkowe położenie w pobliżu Lasu Kabackiego staramy się, aby  Dzieci jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu. Spacery edukacyjne, uwrażliwiają ich na piękno i bogactwo otaczającej przyrody, Dzieci obserwują życie roślin i zwierząt.Poznają mieszkańców.