ORGANIZACJA.

W NASZYM PRZEDSZKOLU  DO GRUPY ŻŁOBKOWEJ PRZYJMUJEMY DZIECI OD 2.r.ż.

ORGANIZACJA.

    Przedszkole czynne jest w godzinach 8:00–17:00 od poniedziałku do piątku przez cały rok, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy. Przedszkole pełni dyżur w okresach przerw szkolnych: bożonarodzeniowej oraz w długie weekendy. W okresie wakacji czas pobytu Dzieci w Przedszkolu wypełniony jest wieloma atrakcyjnymi zajęciami oraz licznymi wycieczkami. Obowiązuje autorski program nauczania.

LICZEBNOŚĆ DZIECI W GRUPIE.

   Liczba Dzieci w grupie wiekowej wynosi 7. osób. Grupa  jest na tyle mała, by nauczyciel był w stanie nawiązać indywidualny kontakt z każdym Dzieckiem, z drugiej zaś na tyle liczna, by Dzieci wchodząc w różnorodne interakcje z innymi Dziećmi miały możliwość nauczyć się współżycia w grupie. W zabawach inspirowanych przez dzieci uczestniczą grupy mieszane wiekowo.

DUŻY OGRÓD ZABAW.

     W trosce o prawidłowy rozwój ruchowy Dzieci staramy się, by nasze przedszkolaki spędzały jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę. W ramach zajęć sportowych Dzieci uczestniczą w gimnastyce ogólnorozwojowej, organizowane są zabawy i gry sprawnościowe. Dzieci swobodnie mogą korzystać z wielu bezpiecznych urządzeń i zabawek znajdujących się w naszym ogrodzie.

ODPOCZYNEK POOBIEDNI.

    W grupach 3. i 4. latków  po obiedzie prowadzimy zajęcia wyciszające. Jest to czas przeznaczony na relaks i odpoczynek. Czas odpoczynku uprzyjemnia muzyka relaksacyjna, słuchowiska oraz bajki czytane przez wychowawców.Dzieci starsze uczestniczą w zajęciach poobiednich.

SPACERY I WYCIECZKI.

   Wykorzystując nasze wyjątkowe położenie w pobliżu Lasu Kabackiego staramy się, aby  Dzieci jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu. Spacery edukacyjne, uwrażliwiają ich na piękno i bogactwo otaczającej przyrody, Dzieci obserwują życie roślin i zwierząt.Poznają mieszkańców.

 

Galeria
Niepubliczne Przedszkole
Artystyczno-Językowe MAGIA

Warszawa Ursynów Kabaty
ul. Rybałtów 14, Warszawa
tel. kom.: 509 099 872, 509 099 871
tel.: +22 648 86 88
e-mail: info@magiaprzedszkole.edu.pl
facebook
facebook