JOGA.

Joga dla dzieci redukuje stres, ułatwia koncentrację i wzmacnia kręgosłup.

Joga dla dzieci przede wszystkim powinna być zabawą.

Zajęcia prowadzone są dynamicznie, w formie zabawy, stopniowo, dzieci uczą się poprawności i dokładności wykonywanych ruchów oraz skupienia uwagi na oddechu. Już od pierwszych zajęć wprowadzane są zasady prawidłowego stania, siedzenia i chodzenia.  Dzieci z dużą ciekawością wykonują asany, które przedstawiają naszą naturę  – zwierzęta, figury, rośliny.

Wiedząc o tym, że dzieciom trudno jest utrzymać nazbyt tradycyjną i sztywną formę asanów np. – Pies z głową w dół polecamy dodatkową czynność – kopanie dołka łapą.

Ucząc dziecko jogi dajemy mu możliwość radzenia sobie ze swoimi problemami.

Ćwicząc, dzieci wzmacniają wiarę w siebie i w swoje możliwości. Z odwagą pokonują trudności, jakie często sprawia im własne ciało. Joga jest sposobem na rozładowanie  nadmiaru energii i przekształcenie jej w energię kreatywnie twórczą.

Dzięki tak lekkiej formie ćwiczeń dziecko z przyjemnością naśladuje rożne elementy przyrody, wzmacnia zainteresowanie otaczającym światem i rozwija spostrzegawczość. Dynamiczne asany aktywizują rzadko używane mięśnie i stawy, przynosząc giętkość i systematycznie podnosząc ogólną sprawność.

Metoda Iyengara. Skupienie na oddechu, czyli pranajamie oraz praktyce odpowiednich pozycji zwanych asanami.Balans i równowaga.Gdy poprawnie wykonujesz asanę, jazń sama się otwiera, joga staje się boska.